صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران مطرح کرد:تامین زیرساخت های لازم برای استاندارد سازی کالا در کشور

امتیاز کاربران به رئیس سازمان ملی استاندارد ایران مطرح کرد:تامین زیرساخت های لازم برای استاندارد سازی کالا در کشور
3.6 از 5 از مجموع 28 رای ثبت شده
امتیاز شما:

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران مطرح کرد:تامین زیرساخت های لازم برای استاندارد سازی کالا در کشور

 


رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت استاندارد سازی کالاهای ایرانی، مهمترین ماموریت این سازمان است و این موضوع با جدیت دنبال می شود.
نیره پیروزبخت در هشتمین همایش روز جهانی اندازه شناسی و نخستین کنفرانس اندازه شناسی ایران که در سازمان ملی استاندارد برگزار شد، با اشاره به اینکه 90 سال از عمر سازمان ملی استاندارد ایران می گذرد، گفت: این سازمان در دوران گذار قرار دارد و شرایط حساسی را سپری می کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه قانون اوزان و مقیاس ها از همان ابتدا توسط برخی از بزرگان کشور به مجلس ارائه شد، گفت: ارائه این قوانین به مجلس پایه استانداردسازی کالاها و محصولات کشور را ایجاد کرده است.
به گفته پیروزبخت مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران بیشتر به دنبال رویکرد کالامحور بودند و کمتر به زیرساخت های لازم برای استاندارد سازی از جمله اندازه گیری توجه می کردند.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر اینکه در سال های گذشته رویکرد کالامحوری در سازمان ملی استاندارد تغییر کرده است، گفت: در سال های اخیر مسئولان به دنبال استاندارسازی کالاها، محصولات و خدمات ایرانی در تمامی شاخص ها هستند.
پیروزبخت به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص استاندارسازی تمامی کالاهای ایرانی اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید فراوانی بر استاندارسازی همه کالاهای ایرانی دارند و معتقدند استاندارد باید همه محصولات و خدمات مصرفی مردم را تحت پوشش قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید گفت همه کالاهای ایرانی باید تحت پوشش استاندارد قرار گیرند و این موضوع نباید فقط به ۸۸۰ کالا و خدماتی که مشمول استاندارد اجباری است محدود شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سازمان ملی استاندارد برای تحقق هدف مذکور اقدامات مناسبی از جمله انعقاد تفاهم نامه با دستگاه ها و سازمان های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است.
پیروزبخت افزود: از میان تفاهم نامه های منعقد شده می توان به تفاهم با وزارت نفت اشاره کرد که بر اساس آن بخشی از دغدغه مردم در خصوص مصرف بنزین و فرآورده های نفتی مرتفع شده است.
وی با تاکید بر اینکه بدون شک این تعاملات و تفاهم های سازنده در مرحله اول به نفع مردم بوده و باعث ارتقای جایگاه استاندارد سازی در کشور می شود، به اصلاح برخی قوانین استاندارد اشاره کرد و گفت: این قوانین پس از بررسی در کمیسیون های مربوطه مجلس به کمیسیون ویژه ای ارجاع و سال گذشته به تصویب رسید و در مرحله ارجاع به شورای نگهبان قرار دارد.
پیروزبخت با تاکید بر اینکه قوانین به نوعی نقشه راه سازمان ملی استانداردایران در مدیریت کیفیت و نظام استاندارسازی است و می تواند به رفع بسیاری از مشکلات این حوزه کمک کند، به وجود برخی زمزمه ها در خصوص اختلاف سازمان ملی استاندارد با برخی دستگاه ها اشاره کرد و افزود: سازمان استاندارد با هیچ نهادی اختلاف نظر ندارد و به دنبال اقدام و عمل در سال جاری است.
 

 

 

 

 برچسب ها
رئیس سازمان ملی استان ایران مطرح کرد:تامین زیرساخت های لازم برای
 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات